Avalon Quantum czerwone logo
metodyka
/
Michał A. Nowakowski

Opublikowano:  1 lipca 2013
Zaktualizowano: 1 września 2017
Ilość komentarzy: 2

Skomentuj artykuł

10 powodów, aby uczyć się angielskiego z Avalon QUANTUM

Mamy pragnienie nauczyć Cię MÓWIĆ po angielsku, a nie tylko wypełniać ćwiczenia. Z tego powodu uczymy metodą stworzoną przez Avalon School w Londynie. Dlaczego ta metoda, a nie jakaś inna? Czytaj dalej.
Uczymy angielskiego metodą Avalon Quantum English stworzoną przez Avalon School w Londynie. DLACZEGO?

Mamy pragnienie nauczyć Cię MÓWIĆ po angielsku, a nie tylko wypełniać ćwiczenia. Z tego powodu uczymy metodą stworzoną przez Avalon School w Londynie. Dlaczego ta metoda, a nie jakaś inna? Czytaj dalej.

Dlaczego Quantum? Oto 10 powodów:


 • 1. Quantum uczy mówić. Tradycyjne metody skupiają się na czytankach, ćwiczeniach gramatycznych i na mówienie pozostaje już niewiele czasu. Natomiast Quantum koncentruje się na najważniejszej i najbardziej potrzebnej umiejętności językowej: mówieniu. Dlatego podczas zajęć poświęca się u nas od 90 do 99% czasu na komunikację werbalną.

 • 2. Quantum jest proste. Każde zajęcia składają się z dwóch części: powtórki i nowego języka. Podczas powtórki słuchacze ćwiczą poznane wcześniej zwroty i wypowiedzi starając się mówić je szybciej, płynniej i w sposób bardziej urozmaicony. W trakcie nauki nowego języka lektor objaśnia nowe słownictwo, zwroty i zdania, mówiąc tylko po angielsku i wykorzystując rysunki, gesty, mimikę i pantomimę, a następnie zadaje pytania i pomaga słuchaczom w odpowiedzeniu na nie. Dzięki zachowaniu tej samej formy zajęć, ale zmiennej treści wszyscy kursanci wiedzą co robić i koncentrują się na jednym – spełnianiu swoich językowych marzeń.

 • 3. Quantum jest praktyczne. Ucząc się u nas nie musisz się martwić gdzie zostawiłeś podręcznik, zeszyt ćwiczeń i zeszyt do słówek. W Quantum wszystko jest zintegrowane: materiał językowy, pytania, miejsce na notatki, schematy językowe, ćwiczenia i płyta mp3 znajdują się w jednym podręczniku, który zawsze możesz mieć przy sobie.

 • 4. Quantum jest przyjemne. Zajęcia są dynamiczne, polegają na interakcji z lektorem i innymi słuchaczami, a ich nieodłączonym elementem jest humor, bo śmiech i pozytywne emocje ułatwiają i przyspieszają naukę.

 • 5. Quantum jest skuteczne. Od pierwszej lekcji porozumiewasz się po angielsku; korzystając z metody Avalon Quantum nigdy nie dojdzie do sytuacji, że  będziesz obawiał się coś powiedzieć. Z naszych obserwacji wynika, że nie istnieje żadna inna metoda, która by w tak krótkim czasie tak skutecznie przełamała barierę psychologiczną przed mówieniem w obcym języku.

 • 6. Quantum skupia się na wymowie. Bardzo wiele osób uczy się latami angielskiego w Polsce, a po przylocie do Wielkiej Brytanii nie są w stanie nawet zamówić przysłowiowej taksówki, bo nie rozumieją co mówi taksówkarz, a taksówkarz nie rozumie ich. Z Quantum jest inaczej, podczas poznawania nowych słów i zwrotów lektor koncentruje się na utrwaleniu właściwej wymowy, a kiedy po zadaniu pytania oczekuje na odpowiedź zależy mu nie tylko na poprawnej gramatycznie i logicznie wypowiedzi, ale przede wszystkim na zrozumiałej i płynnej odpowiedzi.

 • 7. Quantum uczy zwrotów, a nie słówek. Można znać 1000 najczęściej używanych słów w języku angielskim oraz „wykuć na blachę” wszystkie czasowniki nieregularne, ale to wszystko okazuje się niepraktyczne w momencie kiedy potrzebujemy, a nie możemy złożyć najprostszego zdania. To dlatego w metodzie Avalon Quantum koncentrujemy się na uczeniu gotowych fraz i zwrotów przydatnych w wielu codziennych sytuacjach.

 • 8. Quantum jest oparte na solidnych podstawach. Poprzednia generacja metody Avalon przez około 15 lat była testowana przez nauczycieli i słuchaczy na całym świecie. Na jej fundamencie metodycy, lektorzy i językoznawcy z Londynu opracowali jej nowe wydanie – Avalon Quantum English. Dzięki temu masz pewność, że uczysz się ze skutecznej i sprawdzonej przez tysiące słuchaczy metody.

 • 9. Quantum wspiera zabieganych. Żyjemy w świecie, w którym panuje szalone tempo, więc od czasu do czasu może się zdarzyć, że opuścisz jakieś zajęcia. Przy uczeniu się ze zwykłych podręczników w standardowych szkołach językowych oznacza to, że mamy zajęcia „w plecy”, a materiał językowy musisz uzupełnić samodzielnie. W Quantum jest inaczej, dzięki temu, że na każdych zajęciach powtarza się nowy język z kilku poprzednich zajęć, nawet jeśli Ciebie nie będzie na jakiejś lekcji, raz dwa uzupełnisz braki pod okiem naszego lektora.

 • 10. Korzystając z Quantum zaczynasz naukę w Polsce, a możesz ją skończyć w Londynie. Masz dwie możliwości: 1) zacząć naukę u nas na kursie w Polsce, a następnie za naszym pośrednictwem zarezerwować sobie kurs w Londynie; lub 2) od razu rozpocząć naukę w Anglii. Wyjaśnimy formalności i zasady nauki oraz odpowiemy na wszystkie pytania. Napisz do nas.

Jeśli...

...te korzyści Cię przekonują, to...

Kim jest autor tekstu?

Michał A. Nowakowski

Facebook Google+

Człowiek: wizjoner/indywidualista. Anglista/lektor języka angielskiego od 2006, dyrektor CJO EFFEKT od 2010 roku, a właściciel od 2011.

 1. Niektóre z tych podpunktów na prawdę do mnie przemawiają. Zwłaszcza możliwość kontynuacji nauki w Londynie co daje uczniom nie tylko szansę na lepsze obeznanie się z językiem ale również pozostania w Anglii i planowania życia tam. Mając już tak porządne podstawy jak znajomość języka może to się okazać na prawdę łatwe.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.