100 podstawowych słów w języku angielskim
oferta
/
Michał A. Nowakowski

Opublikowano:  29 czerwca 2014
Zaktualizowano: 19 marca 2017
Ilość komentarzy: 2

Skomentuj artykuł

GRATIS: 100 najczęściej używanych słów w języku angielskim

Czy chciałbyś bez większego wysiłku rozumieć 50% prostych rozmów w języku angielskim? Jeśli jeszcze dobrze nie mówisz po angielsku, to zgaduję, że z całą pewnością odpowiesz twierdząco. Na szczęście, codzienne rozmowy Anglików i Amerykanów nie są aż tak skomplikowane i powtarzają się w nich często te same słowa. Wystarczy więc poznać te najczęściej występujące wyrazy, aby zacząć rozumieć proste dialogi po angielsku. W rzeczywistości, do zrozumienia połowy konwersacji w języku angielskim (oczywiście, tych nieskomplikowanych) wystarczy opanować około 100 słów. To raczej niedużo, prawda? Zespół CJO EFFEKT chce ułatwić naukę języków

Czy chciałbyś bez większego wysiłku rozumieć 50% prostych rozmów w języku angielskim? Jeśli jeszcze dobrze nie mówisz po angielsku, to zgaduję, że z całą pewnością odpowiesz twierdząco. Na szczęście, codzienne rozmowy Anglików i Amerykanów nie są aż tak skomplikowane i powtarzają się w nich często te same słowa. Wystarczy więc poznać te najczęściej występujące wyrazy, aby zacząć rozumieć proste dialogi po angielsku. W rzeczywistości, do zrozumienia połowy konwersacji w języku angielskim (oczywiście, tych nieskomplikowanych) wystarczy opanować około 100 słów. To raczej niedużo, prawda?

Zespół CJO EFFEKT chce ułatwić naukę języków obcym wszystkim, dlatego w prezencie dla Czytelników naszego bloga udostępniamy bezpłatnie listę 100 podstawowych słów używanych na co dzień w Wielkiej Brytanii, USA i innych krajach obcojęzycznych. Oprócz samej listy słów znajdują się tam ich tłumaczenia na język polski oraz dodatkowe informacje wyjaśniające niektóre “trudniejsze” słowa gramatyczne. Wystarczy, że klikniesz przycisk poniżej i od razu ściągniesz e-booka 100 najczęściej używanych słów w języku angielskim.

O autorze
radość z mówienia

Michał A. Nowakowski

Facebook

Człowiek: wizjoner/indywidualista. Anglista/lektor języka angielskiego od 2006, dyrektor CJO EFFEKT od 2010 roku, a właściciel od 2011.

Nigdy nie leciałeś samolotem?

Słabo (lub w ogóle nie) mówisz po angielsku?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy ebooka, który zawiera

52 najczęściej używane zwroty w języku angielskim!

Na pewno przydadzą Ci się one podczas zagranicznych podróży. Czego dokładnie się nauczysz z naszego ebooka? Dzięki temu przewodnikowi będziesz w stanie swobodnie:

 • poruszać się po lotnisku 🛩️
 • zamówić posiłek w restauracji 🍝
 • wynająć samochód 🚗
 • poprosić o pomoc 🛟
 • zameldować się w hotelu 🏨

Kliknij przycisk obok, aby kupić 28-stronnicowy Niezbędnik Początkującego Podróżnika, który uratuje Ci skórę podczas zagranicznego wyjazdu:

Jeśli ten artykuł dał Ci jakąś wartość, to podziel się nim w mediach społecznościowych lub przez mejla:

 1. radość z mówienia Author

  To prawda, wykorzystując tzw. “language chunks” można jednocześnie przyspieszyć naukę i sprawić, że będziemy mówić bardziej naturalnie. Nie mam przygotowanej takiej listy jak to jest w wypadku PDFa opisanego powyżej, ale mogę polecić:

  • kurs Avalon Quantum, który uczy płynnego mówienia po angielsku
  • różnego rodzaju tzw. Speaking Banki umieszczane zazwyczaj na końcu podręczników i repetytoriów maturalnych (ale wymaga to samodyscypliny i mogą wystąpić problemy z właściwą wymową).
 2. A masz może listę najczęściej używanych w języku angielskim zwrotów? Gdzieś czytałem, że ucząc się w taki sposób można znacząco przyspieszyć naukę.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.