If there is no struggle, there is no progress
motywacja
/
Michał A. Nowakowski

Opublikowano:  1 grudnia 2015
Zaktualizowano: 25 grudnia 2019
Ilość komentarzy: 0

Skomentuj artykuł

Motywacja na grudzień 2015

“If there is no struggle, there is no progress.” Jaka historia kryje się za człowiekiem, który wypowiedział te słowa? Spoiler: niezwykła!

Czy ciężko Ci się zmotywować w trakcie grudnia? Były niewolnik powiedział: "If there is no struggle, there is no progress" Poczytaj o motywacyjnym cytacie na grudzień 2015:

"If there is no struggle, there is no progress"

Ten cytat został wypowiedziany przez Fredericka Douglassa. Swoim życiem udowodnił prawdziwość tych słów. Urodził się w USA w 1818 roku jako niewolnik. Gdy umierał w 1895 roku znany był ze swoich osiągnięć jako pisarz, redaktor, działacz społeczny, dyplomata i abolicjonista.

Kiedy miał 8 lat, został odsprzedany innemu właścicielowi, a żona jego nowego pana nauczyła go czytać i pisać. Później pracował w stoczni jako smolarz. W wieku około 20 lat uciekł do innego stanu i żeby uniknąć schwytania zmienił nazwisko właśnie na Douglass. Niestety, nie mógł znaleźć pracy, gdyż inni biali robotnicy nie chcieli z nim pracować. W 1841 wygłosił przemówienie na spotkaniu przeciwników niewolnictwa na temat wolności osobistej i dzięki temu został mówcą na publicznych spotkaniach abolicjonistów. Wtedy zaczął aktywnie zwalczać segregacje rasową i inne przejawy dyskryminacji.

W zakres jego osiągnięć wchodzi napisanie kilku książek, prowadzenie i pisanie artykułów do czasopism. Wielokrotnie występował przeciwko segregacji rasowej, np. przeciwko oddzielnym wagonom kolejowym dla białych i czarnych poprzez ostentacyjne zajmowanie miejsc w tych pierwszych; usuwano go stamtąd siłą. Cieszył się znajomością z Abrahamem Lincolnem. W trakcie wojny secesyjnej i po niej zajmował wysokie stanowisko w administracji państwowej. Reprezentował również USA na Haiti.

Co to oznacza dla Ciebie?

Frederick Douglass urodził się niewolnikiem, a zmarł jako człowiek wolny, dokonawszy wielu rzeczy dla dobra innych, i to w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Kiedy stwierdza, że bez wysiłku, nie można posunąć się naprzód, możemy mu śmiało uwierzyć. Jak bardzo się wysilasz, aby iść naprzód?

Kim jest autor wpisu?
radość z mówienia

Michał A. Nowakowski

Facebook

Człowiek: wizjoner/indywidualista. Anglista/lektor języka angielskiego od 2006, dyrektor CJO EFFEKT od 2010 roku, a właściciel od 2011.

Nigdy nie leciałeś samolotem?

Słabo (lub w ogóle nie) mówisz po angielsku?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy ebooka, który zawiera

52 najczęściej używane zwroty w języku angielskim!

Na pewno przydadzą Ci się one podczas zagranicznych podróży. Czego dokładnie się nauczysz z naszego ebooka? Dzięki temu przewodnikowi będziesz w stanie swobodnie:

  • poruszać się po lotnisku 🛩️
  • zamówić posiłek w restauracji 🍝
  • wynająć samochód 🚗
  • poprosić o pomoc 🛟
  • zameldować się w hotelu 🏨

Kliknij przycisk obok, aby kupić 28-stronnicowy Niezbędnik Początkującego Podróżnika, który uratuje Ci skórę podczas zagranicznego wyjazdu:

Jeśli ten artykuł dał Ci jakąś wartość, to podziel się nim w mediach społecznościowych lub przez mejla:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.