If there is no struggle, there is no progress
motywacja
/
Michał A. Nowakowski

Opublikowano:  1 grudnia 2015
Zaktualizowano: 25 grudnia 2019
Ilość komentarzy: 0

Skomentuj artykuł

Motywacja na grudzień 2015

„If there is no struggle, there is no progress.” Jaka historia kryje się za człowiekiem, który wypowiedział te słowa? Spoiler: niezwykła!

Czy ciężko Ci się zmotywować w trakcie grudnia? Były niewolnik powiedział: "If there is no struggle, there is no progress" Poczytaj o motywacyjnym cytacie na grudzień 2015:

"If there is no struggle, there is no progress"

Ten cytat został wypowiedziany przez Fredericka Douglassa. Swoim życiem udowodnił prawdziwość tych słów. Urodził się w USA w 1818 roku jako niewolnik. Gdy umierał w 1895 roku znany był ze swoich osiągnięć jako pisarz, redaktor, działacz społeczny, dyplomata i abolicjonista.

Kiedy miał 8 lat, został odsprzedany innemu właścicielowi, a żona jego nowego pana nauczyła go czytać i pisać. Później pracował w stoczni jako smolarz. W wieku około 20 lat uciekł do innego stanu i żeby uniknąć schwytania zmienił nazwisko właśnie na Douglass. Niestety, nie mógł znaleźć pracy, gdyż inni biali robotnicy nie chcieli z nim pracować. W 1841 wygłosił przemówienie na spotkaniu przeciwników niewolnictwa na temat wolności osobistej i dzięki temu został mówcą na publicznych spotkaniach abolicjonistów. Wtedy zaczął aktywnie zwalczać segregacje rasową i inne przejawy dyskryminacji.

W zakres jego osiągnięć wchodzi napisanie kilku książek, prowadzenie i pisanie artykułów do czasopism. Wielokrotnie występował przeciwko segregacji rasowej, np. przeciwko oddzielnym wagonom kolejowym dla białych i czarnych poprzez ostentacyjne zajmowanie miejsc w tych pierwszych; usuwano go stamtąd siłą. Cieszył się znajomością z Abrahamem Lincolnem. W trakcie wojny secesyjnej i po niej zajmował wysokie stanowisko w administracji państwowej. Reprezentował również USA na Haiti.

Co to oznacza dla Ciebie?

Frederick Douglass urodził się niewolnikiem, a zmarł jako człowiek wolny, dokonawszy wielu rzeczy dla dobra innych, i to w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Kiedy stwierdza, że bez wysiłku, nie można posunąć się naprzód, możemy mu śmiało uwierzyć. Jak bardzo się wysilasz, aby iść naprzód?

Kim jest autor wpisu?

Michał A. Nowakowski

Facebook Google+

Człowiek: wizjoner/indywidualista. Anglista/lektor języka angielskiego od 2006, dyrektor CJO EFFEKT od 2010 roku, a właściciel od 2011.

W tej chwili nie ma jeszcze żadnych komentarzy, bo chcemy, abyś TY był pierwszy. Napisz coś!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.