kanadyjski znak drogowy po francusku
pomoce naukowe
/
Michał A. Nowakowski

Opublikowano:  23 lutego 2015
Zaktualizowano: 2 marca 2016
Ilość komentarzy: 1

Skomentuj artykuł

Tabela z nieregularnymi czasownikami angielskimi

egatywne emocje w stosunku do tabelki z tymi czasownikami wynikają zazwyczaj z dwóch rzeczy: przykrych doświadczeń ze szkoły, gdzie trzeba było nauczyć się na pamięć nie mającej większego sensu listy słów albo z przeświadczenia, że ta tabelka z trudnymi wyrazami jest konieczna. Ale to wszystko nieprawda. Tabela z nieregularnymi czasownikami angielskimi nie jest nudna do nauczenia się, ani nie jest to trudne, a w dodatku to jedna z najprzydatniejszych rzeczy do wykorzystania w języku. Dlaczego tak mówię? Czy trudno nauczyć się znaczenia znaków drogowych? Nawet jeśli nie posiadamy prawa jazdy,
To koszmar większości osób, które uczą się języka angielskiego. Są nudne, trudne i niepotrzebne: czasowniki nieregularne. Ale to nieprawda.
Negatywne emocje w stosunku do tabelki z tymi czasownikami wynikają zazwyczaj z dwóch rzeczy: przykrych doświadczeń ze szkoły, gdzie trzeba było nauczyć się na pamięć nie mającej większego sensu listy słów albo z przeświadczenia, że ta tabelka z trudnymi wyrazami jest konieczna. Ale to wszystko nieprawda. Tabela z nieregularnymi czasownikami angielskimi nie jest nudna do nauczenia się, ani nie jest to trudne, a w dodatku to jedna z najprzydatniejszych rzeczy do wykorzystania w języku. Dlaczego tak mówię?

Czy trudno nauczyć się znaczenia znaków drogowych?

Nawet jeśli nie posiadamy prawa jazdy, wiemy co oznaczają najczęściej występujące znaki drogowe: ograniczenie prędkości do 40 km/h, zakaz wjazdu, STOP, przejście dla pieszych. To prawda, że niektóre znaki występują rzadziej i nawet kierowcy nie zawsze są pewni ich znaczenia, ale to nie znaczy, że taki rzadko spotykany znak jest nudny, trudny lub niepotrzebny. Oznacza to jedynie, że trzeba odświeżyć swoją pamięć poprzez sprawdzenie w kodeksie drogowym, podręczniku dla kierowcy lub zapytania się innego kierującego.

Z czasownikami nieregularnymi jest podobnie. Warto się ich nauczyć ponieważ:

  • występują one najczęściej w języku, więc na pewno się przydadzą przy wielu okazjach
  • chociaż są nieregularne, to rządzą nimi pewne zasady i występują podobieństwa pomiędzy nimi

Prezent dla Czytelników naszego bloga – Tabela z nieregularnymi czasownikami angielskimi

Aby ułatwić i uprzyjemnić naukę czasowników nieregularnych udostępniamy do ściągnięcia plik… Tabela z nieregularnymi czasownikami angielskimi. Są one podzielone według numeru książki AVALON QUANTUM, w której występują.

To jest tabelka w pliku JPG:
(JPG) Tabela: czasowniki nieregularne

A to jest tabelka w pliku PDF:
(PDF) Tabela: czasowniki nieregularne

Warto ją sobie wydrukować i trzymać pod ręką, na lodówce. Wkrótce same wejdą do głowy.

Nigdy nie leciałeś samolotem?

Słabo (lub w ogóle nie) mówisz po angielsku?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy ebooka, który zawiera

52 najczęściej używane zwroty w języku angielskim!

Na pewno przydadzą Ci się one podczas zagranicznych podróży. Czego dokładnie się nauczysz z naszego ebooka? Dzięki temu przewodnikowi będziesz w stanie swobodnie:

  • poruszać się po lotnisku 🛩️
  • zamówić posiłek w restauracji 🍝
  • wynająć samochód 🚗
  • poprosić o pomoc 🛟
  • zameldować się w hotelu 🏨

Kliknij przycisk obok, aby kupić 28-stronnicowy Niezbędnik Początkującego Podróżnika, który uratuje Ci skórę podczas zagranicznego wyjazdu:

Jeśli ten artykuł dał Ci jakąś wartość, to podziel się nim w mediach społecznościowych lub przez mejla:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.