Image
motywacja
/
Michał A. Nowakowski

Opublikowano:  31 października 2016
Zaktualizowano: 25 grudnia 2019
Ilość komentarzy: 0

Skomentuj artykuł

Motywacja na październik 2016

Co to znaczy: “There is only one corner of the universe you can be certain of improving and that’s your own self”? Wyjaśnienie…
Czy ciężko Ci się zmotywować w trakcie października? Może ten cytat wzbudzi w Tobie motywacje do nauki lub pracy:

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving and that’s your own self”


Autorem tego cytatu jest Aldous Huxley – angielski powieściopisarz, nowelista, eseista, poeta. Większości osób kojarzy się on z książką “Nowy wspaniały świat”, w której Huxley pokazał dystopię science-fiction konfrontującej idee wolności, fantazji i indywidualizmu z porządkiem, pragmatyzmem i kulturą społeczności masowej.

Niewiele osób jednak wie, że oprócz napisania książki “Nowy wspaniały świat” Aldous Huxley zajmował się również krytyką teatralną, pisaniem wierszy, powieści, opowiadanień i esejów. Ponadto interesował się ćwiczeniem wzroku i środkami psychoaktywnymi.

Był uważany za czołowoego intelektualistę swojego polenia. Do jego przyjaciół m.in. zaliczali się Igor Strawinski, Jiddu Krishnamurti i Rosalinda Rajagopal.

Jak byś przetłumaczył słowa “There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self” na język polski? Jak możesz zastosować tę sentencje ucząc się języka obcego? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzu poniżej:

Jeśli ten artykuł dał Ci jakąś wartość, to podziel się nim w mediach społecznościowych lub przez mejla:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.