Przewodnik po poziomach językowych

Przewodnik po poziomach językowych

In metodyka by Michał A. NowakowskiLeave a Comment

Być może przeszukiwałeś sieć za czymś co wygląda jak przewodnik po poziomach językowych. Nie musisz dalej szukać, bo na tej stronie znajdziesz opisy poziomów, miejsca gdzie możesz zdawać egzaminy i bezpłatne testy diagnostyczne.

Obecnie, aby realnie zaistnieć na rynku pracy, to oprócz bycia w biegłym w swoim podstawowym zawodzie, musisz także posiadać umiejętnośc obsługi komputera, mieć prawo jazdy i posługiwać się co najmniej jednym obcym językiem. Skąd masz wiedzieć, jakm dobrze mówisz po angielsku lub niemiecku? Jak pracodawca może określić, że Twoje umiejętności językowe sprostają wyzwaniom pracy? W tym właśnie pomagają poziomy językowe. Oto nasz (czyli przygotowany przez CJO EFFEKT) Przewodnik po poziomach językowych:

Opis poziomów

Co to w ogóle jest poziom językowy? Skąd mam wiedzieć jaki jest mój? Jeśli koncepcja poziomów językowych jest dla Ciebie nowa i jeszcze nieznana, to te 2 wpisy na pewno Ci sporo wyjaśnią:

Jeśli już wiesz co to jest poziom językowy, może chciałbyś wiedzieć co dokładnie oznacza, że ktoś jest na A2 lub C1? Poniższe artykuły opisują jakie umiejętności i kompetencje językowe posiada dana osoba na poszczególnych poziomach według klasyfikacji CEFR:

Jakie egzaminy można zdawać?

W każdym języku istnieje jedna lub więcej organizacji, która organizuje egzaminy językowe potwierdzone certyfikatem. Oto kilka z nich według podziału na języki

Bezpłatne testy językowe

Jeśli chciałbyś orientacyjnie określić swój poziom językowy, to warto skorzystać z testów poziomujących. Wypełniasz taki test (tylko nie strzelaj!) i jeśli wynik wskazuje, że jesteś na poziomie B1 wypełnij próbny egzamin na tym poziomie (np. telc English B1 lub Zertifikat Deutsch B1). Dla ułatwienia na naszej stronie umieściliśmy 2 bezpłatne testy:

Przewodnik po poziomach językowych

Cały czas będziemy dodawać i uzupełniać informacje zawarte w tym poście, aby każda chętna osoba mogła jak najwięcej dowiedzieć się na temat poziomów językowych. Jeśli ten wpis i linki w nim zamieszczone przydały się Tobie, może innym też się spodobają? Podziel się tym wpisem korzystając z emaila lub mediów społecznoiściowych.

Podziel się wiedzą

About the Author

Michał A. Nowakowski

Facebook Google+

Człowiek, przedsiębiorca, szczęśliwy mąż i dumny ojciec, inicjator pomysłów. Anglista/lektor języka angielskiego od 2006, a dyrektor CJO EFFEKT od 2010 roku. Pasjonat książek, historii, astronomii i fikcyjnego uniwersum Star Trek.

Podziel się wiedzą

Leave a Comment