Przewodnik po poziomach językowych
metodyka
/
Michał A. Nowakowski

Opublikowano:  31 maja 2016
Zaktualizowano: 1 września 2020
Ilość komentarzy: 0

Skomentuj artykuł

Przewodnik po poziomach językowych

Stale rozbudowywany i uzupełniany przewodnik po poziomach językowych.
Być może przeszukiwałeś sieć za czymś co wygląda jak przewodnik po poziomach językowych. Nie musisz dalej szukać, bo na tej stronie znajdziesz opisy poziomów, miejsca gdzie możesz zdawać egzaminy i bezpłatne testy diagnostyczne.

Obecnie, aby realnie zaistnieć na rynku pracy, to oprócz bycia w biegłym w swoim podstawowym zawodzie, musisz także posiadać umiejętnośc obsługi komputera, mieć prawo jazdy i posługiwać się co najmniej jednym obcym językiem. Skąd masz wiedzieć, jakm dobrze mówisz po angielsku lub niemiecku? Jak pracodawca może określić, że Twoje umiejętności językowe sprostają wyzwaniom pracy? W tym właśnie pomagają poziomy językowe. Oto nasz (czyli przygotowany przez CJO EFFEKT) Przewodnik po poziomach językowych:

Opis poziomów

Co to w ogóle jest poziom językowy? Skąd mam wiedzieć jaki jest mój? Jeśli koncepcja poziomów językowych jest dla Ciebie nowa i jeszcze nieznana, to te 2 wpisy na pewno Ci sporo wyjaśnią:

Jeśli już wiesz co to jest poziom językowy, może chciałbyś wiedzieć co dokładnie oznacza, że ktoś jest na A2 lub C1? Poniższe artykuły opisują jakie umiejętności i kompetencje językowe posiada dana osoba na poszczególnych poziomach według klasyfikacji CEFR:

Jakie egzaminy można zdawać?

W każdym języku istnieje jedna lub więcej organizacji, która organizuje egzaminy językowe potwierdzone certyfikatem. Oto kilka z nich według podziału na języki

Bezpłatne testy językowe

Jeśli chciałbyś orientacyjnie określić swój poziom językowy, to warto skorzystać z testów poziomujących. Wypełniasz taki test (tylko nie strzelaj!) i jeśli wynik wskazuje, że jesteś na poziomie B1 wypełnij próbny egzamin na tym poziomie (np. telc English B1 lub Zertifikat Deutsch B1). Dla ułatwienia na naszej stronie umieściliśmy 2 bezpłatne testy:

Przewodnik po poziomach językowych

Cały czas będziemy dodawać i uzupełniać informacje zawarte w tym poście, aby każda chętna osoba mogła jak najwięcej dowiedzieć się na temat poziomów językowych. Jeśli ten wpis i linki w nim zamieszczone przydały się Tobie, może innym też się spodobają? Podziel się tym wpisem korzystając z emaila lub mediów społecznoiściowych.

Podziel się wiedzą

About the Author
radość z mówienia

Michał A. Nowakowski

Facebook

Człowiek: wizjoner/indywidualista. Anglista/lektor języka angielskiego od 2006, dyrektor CJO EFFEKT od 2010 roku, a właściciel od 2011.

Podziel się wiedzą

Nigdy nie leciałeś samolotem?

Słabo (lub w ogóle nie) mówisz po angielsku?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy ebooka, który zawiera

52 najczęściej używane zwroty w języku angielskim!

Na pewno przydadzą Ci się one podczas zagranicznych podróży. Czego dokładnie się nauczysz z naszego ebooka? Dzięki temu przewodnikowi będziesz w stanie swobodnie:

  • poruszać się po lotnisku 🛩️
  • zamówić posiłek w restauracji 🍝
  • wynająć samochód 🚗
  • poprosić o pomoc 🛟
  • zameldować się w hotelu 🏨

Kliknij przycisk obok, aby kupić 28-stronnicowy Niezbędnik Początkującego Podróżnika, który uratuje Ci skórę podczas zagranicznego wyjazdu:

Jeśli ten artykuł dał Ci jakąś wartość, to podziel się nim w mediach społecznościowych lub przez mejla:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.