Ćwiczenie chemii mózgu
motywacja
/
Michał A. Nowakowski

Opublikowano:  25 sierpnia 2017
Zaktualizowano: 10 kwietnia 2021
Ilość komentarzy: 0

Skomentuj artykuł

Motywacja na sierpień 2017

Jak wygląda ćwiczenie chemii mózgu? Jak opóźnić objawy demencji lub choroby Alzheimera? Jak zmotywować się do nauki języka obcego? Czytaj w tym wpisie.

“To think is to practice brain chemistry.”


Po co myśleć? Po co uczyć się na pamięć wierszy, numerów telefonów lub piosenek w języku obcym? To przecież strata czasu i zaśmiecanie umysłu. Nic bardziej mylnego!

Tak jak regularne używanie mięśni nie tylko pomaga im zachować swoją sprawność, ale je może dodatkowo rozbudowywać, myślenie pobudza umysł i pomaga zwiększać ilość i jakość połączeń między komórkami mózgu.

Nic więc dziwnego, że regularne wysilanie mózgu – lub tak jak jest napisane w cytacie motywacyjnym na ten miesiąc: “ćwiczenie chemii mózgu” – opóźnia wystąpienie chorób układu nerwowego podczas starości., Według tego artykułu z czasopisma Neurology mówienie w języku obcym opóźnia wystąpienie demencji i choroby Alzheimera średnio o 5 lat.

A kto jest autorem tego cytatu? Amerykański lekarz, pisarz i filozof, pochodzenia indyjskiego. Nazywa się po angielsku ˈdiːpɑːk ˈtʃoʊpɹə, a w hindi d̪iːpək tʃoːpraː. Jego imię i nazwisko zapisuje się Deepak Chopra.

Podsumowując, uczenie się i posługiwanie językiem obcym wydłuży Twoją sprawność umysłową. Może zaczniesz się uczyć już teraz?

Ćwiczenie chemii mózgu inaczej

Ale załóżmy na chwilę, że chciałbyś poćwiczyć swój mózg w inny sposób albo chciałbyś zwiększyć swoje zdolności umysłowe natychmiastowo, od razu. Czy to możliwe?

Tak.

Badacz metod rozwoju osobistego potwierdzonych przez rzetelne badania naukowe, Damian Redmer, skompilował ponad 12 sposobów na zwiększenie możliwości mózgu bez czasochłonnych ćwiczeń lub treningu. Te sposoby, albo kody, umożliwiają:

 • podwojenie koncentracji
 • zwiększenie zdolności umysłowych w 10 sekund
 • przyjemną poprawę pamięci
 • stosowanie rozgrzewki dla mózgu
 • zwiększenie dostępu do pamięci za pomocą jednego ruchu
 • stworzenie 100% bezpiecznego dopalacza umysłowego
 • poznanie przyprawy podkręcającej mózg
 • uczenie się podczas snu

Jeśli chciałbyś poznać recenzję pakietu Kodów Umysłu, przeczytaj opinie tutaj, a jeśli chciałbyś od razu przeczytać co dadzą Ci wszystkie kody przejdź na stronę pakietu.

Cokolwiek postanowisz, dbaj o swoje ciało i swój mózg.

Błyskawiczne
zwiększanie
możliwości
umysłowych

Nigdy nie leciałeś samolotem?

Słabo (lub w ogóle nie) mówisz po angielsku?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy ebooka, który zawiera

52 najczęściej używane zwroty w języku angielskim!

Na pewno przydadzą Ci się one podczas zagranicznych podróży. Czego dokładnie się nauczysz z naszego ebooka? Dzięki temu przewodnikowi będziesz w stanie swobodnie:

 • poruszać się po lotnisku 🛩️
 • zamówić posiłek w restauracji 🍝
 • wynająć samochód 🚗
 • poprosić o pomoc 🛟
 • zameldować się w hotelu 🏨

Kliknij przycisk obok, aby kupić 28-stronnicowy Niezbędnik Początkującego Podróżnika, który uratuje Ci skórę podczas zagranicznego wyjazdu:

Jeśli ten artykuł dał Ci jakąś wartość, to podziel się nim w mediach społecznościowych lub przez mejla:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.