it's called the present
motywacja
/
Michał A. Nowakowski

Opublikowano:  9 lipca 2017
Zaktualizowano: 25 lipca 2017
Ilość komentarzy: 0

Skomentuj artykuł

Motywacja na lipiec 2017

“It’s called the present.” “Present?” Chodzi o prezent czy o teraźniejszość ? A może i o to, i o to? Przeczytaj i sam zadecyduj.
“It’s called the present.” “Present?” Chodzi o prezent czy o teraźniejszość? A może i o to, i o to? Przeczytaj i zadecyduj:

“Yesterday’s the past, tomorrow’s the future, but today is a gift. That’s why it’s called the present.”


Autorem tego cytatu jest Bil Keane (a w zasadzie William Aloysius Keane), który był karykaturzystą, czyli twórcą dowcipów rysunkowych. Jego największe dzieło (obecnie kontynuowane przez syna) nosi nazwę The Family Circus. Jako satyryk miał dar do bawienia się językiem i tak też jest z cytatem na ten miesiąc.

W związku z tym nie dziwi cytat podany powyżej. Każdy wie, że wczoraj to przeszłość, a jutro to przyszłość. Dlaczego jednak dzisiaj jest darem? Bil Keane wykorzystał podwójne znaczenie angielskiego słowa present. Co ono oznacza? Słownik bab.la podaje:

present (rzeczownik)
prezent, teraźniejszość, podarunek, czas teraźniejszy

Jak widać, w języku angielskim present to zarówna podarunek jak i teraźniejszość. Ta gra słów jest z jednej strony zabawna, ale z drugiej strony przedstawia również ważną prawdę: dzień dzisiejszy jest darem, z którego możesz skorzystać lub nie.

Niektórzy ludzie cały czas martwią się przeszłością. Martwią ich błędy, które popełnili lub okazje, których nie wykorzystali. Inni z kolei zamartwiają się o przyszłość, zastanawiają jakie przykre niespodzianki mogą ich spotkać, chociaż najgorsze scenariusze prawie nigdy się nie spełniają. Żadne z tych spojrzeń nie oferuje rozwiązań, bo tak naprawdę cokolwiek możesz zrobić, możesz zrobić tylko teraz, tylko dzisiaj. Jak to przekłada się na naukę języka?

“It’s called the present.”

Nie nauczysz się nowych słówek, myśląc, że nie miałeś angielskiego (lub innego dowolnego języka obcego) w szkole. Nie nauczysz się nowych struktur gramatycznych, planując w nieskończoność naukę “od jutra”. Nauczysz się języka dzisiaj. Dzisiaj każdego dnia. Dlatego dzisiaj to prezent. Rozpakuj go i wykorzystaj.

Więcej motywacji?

Kliknij obok, aby ją uzyskać:

Nigdy nie leciałeś samolotem?

Słabo (lub w ogóle nie) mówisz po angielsku?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy ebooka, który zawiera

52 najczęściej używane zwroty w języku angielskim!

Na pewno przydadzą Ci się one podczas zagranicznych podróży. Czego dokładnie się nauczysz z naszego ebooka? Dzięki temu przewodnikowi będziesz w stanie swobodnie:

  • poruszać się po lotnisku 🛩️
  • zamówić posiłek w restauracji 🍝
  • wynająć samochód 🚗
  • poprosić o pomoc 🛟
  • zameldować się w hotelu 🏨

Kliknij przycisk obok, aby kupić 28-stronnicowy Niezbędnik Początkującego Podróżnika, który uratuje Ci skórę podczas zagranicznego wyjazdu:

Jeśli ten artykuł dał Ci jakąś wartość, to podziel się nim w mediach społecznościowych lub przez mejla:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.