języki na wakacje

Języki na wakacjach

W kategorii pomoce naukowe by Michał A. NowakowskiNapisz komentarz

Od tygodnia dzieci w Polsce mają wakacje, a to oznacza, że rodzice zaczynają je zabierać ze sobą na wyjazdy i to często do innych krajów. Jak podszkolić języki na wakacjach?

Być może jesteś w tej chwili w obcym kraju i chciałbyś przypomnieć sobie lub w ogóle się nauczyć zwrotów językowych przydatnych podczas zwiedzania nowych miejsc. Pomyśleliśmy sobie, że przydałyby Ci się słowa i zwroty dotyczące podróżowania, czyli tak zwane rozmówki. Pochodzą one z serwisu bab.la.

Języki na wakacjach: ANGIELSKI

Językiem angielskim posługuje się ponad miliard osób, a można się nim porozumiewać w takich krajach jak: Antigua i Barbuda, Australia, Bahamy, Barbados, Belize, Botswana, Dominika, Fidżi, Filipiny, Gambia, Ghana, Grenada, Gujana, Hongkong, Indie, Irlandia, Jamajka, Kamerun, Kanada, Kenia, Kiribati, Lesotho, Liberia, Malawi, Malta, Mauritius, Mikronezja, Namibia, Nauru, Nigeria, Nowa Zelandia, Pakistan, Palau, Papua-Nowa Gwinea, RPA, Rwanda, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Samoa, Seszele, Sierra Leone, Singapur, Somalia, Sri Lanka, Suazi, Sudan, Sudan Południowy, Stany Zjednoczone, Tonga, Trynidad i Tobago, Tanzania, Tuvalu, Uganda, Vanuatu, Wielka Brytania, Wyspy Marshalla, Wyspy Salomona, Zambia, Zimbabwe. Oczywiście ta lista nie jest zamknięta i rozszerza się cały czas.

Języki na wakacjach: HISZPAŃSKI

Językiem hiszpańskim włada ok. 600 milionów osób, a można się w nim porozumiewać w takich krajach jak: Andora, Antyle Holenderskie, Argentyna, Boliwia, Brazylia, Belize, Chile, Dominikana, Ekwador, Filipiny, Gibraltar, Gwatemala, Gwinea Równikowa, Hiszpania, Honduras, Izrael, Kanada, Kolumbia, Kostaryka, Kuba, Maroko, Meksyk, Nikaragua, Panama, Paragwaj, Peru, Sahara Zachodnia, Salwador, Stanu Zjednoczone (południowa część i Portoryko), Trynidad i Tobago, Urugwaj, Wenezuela.

Języki na wakacjach: ARABSKI

Językiem arabskim posługuje się ponad 420 milionów osób, a można się w nim porozumieć w takich krajach jak: Algieria, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Czad, Dżibuti, Egipt, Erytrea, Irak, Izrael, Jemen, Jordania, Katar, Komory, Kuwejt, Liban, Libia, Maroko, Mauretania, Oman, Somalia, Sudan, Syria, Tunezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Dobra wiadomość jest taka, że w serwisie bab.la dostępne są rozmówki zawierające powyższe tematy w ponad 20 językach. Wystarczy, że zmienisz parę językową po lewej stronie u góry (pod menu).

Życzymy udanych (nie tylko językowo) wakacji!

Kim jest autor tekstu?

Michał A. Nowakowski

Facebook Google+

Człowiek, przedsiębiorca, szczęśliwy mąż i dumny ojciec, inicjator pomysłów. Anglista/lektor języka angielskiego od 2006, a dyrektor CJO EFFEKT od 2010 roku. Pasjonat książek, historii, astronomii i fikcyjnego uniwersum Star Trek.

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.