motywacja na wrzesień 2017

Motywacja na wrzesień 2017

W kategorii motywacja napisane przez Michał A. NowakowskiNapisz komentarz

Czy ciężko Ci się zabrać do działania we wrześniu? Oto motywacja na wrzesień do nauki lub pracy:

„I have always been delighted
at the prospect of
a new day,
a fresh try,
one more start,
with perhaps a bit of magic waiting somewhere behind the morning.”


Autorem tego cytatu jest J. B. Priestley, a właściwie John Boynton Priestley. Ten angielski pisarz (1894-1984) jest znany z kontrowersyjnych i politycznie naładowanych książek, sztuk scenicznych i komentarzy. Bez względu na to, czy interesujesz się brytyjską sceną polityczną, zapewne musisz przyznać, że coś niezwykle elektryzującego kryje się za jego wypowiedzią będącą cytatem na wrzesień.

Nowy dzień, nowa próba, jeszcze jeden początek

To prawda, że „koniec wieńczy dzieło”. Podobno „prawdziwego mężczyznę poznaje się nie jak zaczyna, ale jak kończy”. I jak mówi Biblia „lepszy jest dzień śmierci niż dzień narodzin”. Ale początek dnia każdego ranka nie znaczy, że trzeba budować wszystko od nowa. To znaczy, że możesz ponownie zacząć działanie, które zaprowadzi Ciebie do upragnionego celu.

„Tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku”, mówił Konfucjusz. Ta wypowiedź nie oznacza tylko, że nawet wielkie przedsięwzięcia zaczynają się od skromnego, pierwszego wysiłku. Aby przejść 1000 mil trzeba wykonać (średnio) 2 000 000 kroków. I ten każdy krok musisz zacząć. Jeśli zrobisz krok nie tak, nie ma sensu się poddawać – zrób kolejny jak należy. Z każdym krokiem masz możliwość wykonać go poprawnie i w dobrym kierunku. Aż przejdziesz tysiąc mil.

Podobnie jest z życiem. Zapewne masz cele osobiste, rodzinne lub zawodowe. Osiągnięcie ich możliwe jest każdego dnia i każdego dnia masz kolejną szansę na kontynuowanie tego co się sprawdza lub eksperymentowanie z nowym podejściem. Nie krępuj się i korzystaj z tej możliwości każdego ranka.

A co jeśli brakuje Ci inspiracji? Przeczytaj wpis (po angielsku oczywiście) Jamesa Altuchera na ten temat: The Ultimate Cheat Sheet For Reinventing Yourself. Lub jeśli wolisz wizualny przekaz, to jeden z jego czytelników wykonał na podstawie powyższego wpisu infografikę.

Oczywiście, w każdym momencie życia (a już w ogóle każdego września) doskonałym wyborem jest nauka angielskiego. Dlatego zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą kursów językowych.

Napisz komentarz