online practice NGL
pomoce naukowe
/
Michał A. Nowakowski

Opublikowano:  23 grudnia 2020
Zaktualizowano: 10 kwietnia 2021
Ilość komentarzy: 0

Skomentuj artykuł

Jak korzystać z ćwiczeń w internecie Online Practice z wydawnictwa NGL

Online Practice od NGL: dowiedz się jak korzystać z ćwiczeń online od National Geographic Learning oraz jak się zarejestrować. Skąd wziąć Access Code oraz Course Course?
DARMOWE gry i ćwiczenia online do nauki angielskiego dla Twojego dziecka. Sprawdź jak je uruchomić.

Online Practice NGL

Jak zapewne wiesz na wielu kursach w CJO EFFEKT, korzystamy z  podręczników National Geographic Learning. A jeśli Twoje dziecko uczy się z podręczników Our World (wydanie drugie) tego wydawnictwa, to wiedz, że otrzymujesz od nas 3 zasoby: podręcznik do pracy na lekcji, zeszyt ćwiczeń (Workbook) do pracy w domu lub na lekcji oraz ćwiczenia online do samodzielnej nauki. Co to za ćwiczenia online? Co zawierają? Jak z nich bezpłatnie korzystać?

Co to jest?

Krótko mówiąc, to zbiór ćwiczeń i gier językowych towarzyszących podręcznikom z serii Our World. Dzięki nim można samodzielnie ćwiczyć słuchanie, pisanie, czytanie oraz słownictwo i gramatykę. Są one dokładnie dopasowane do rozdziałów z podręcznika i ćwiczeń, dzięki czemu w przyjemny sposób utrwalają one materiał opanowywany na lekcji.
national geographic learning online practicenational geographic learning online practice
national geographic learning online practicenational geographic learning online practice

Na zdjęciach powyżej można zauważyć niektóre ćwiczenia z poziomu Starter (dla 1 klasy szkoły podstawowej). Polegają one na przesunięciu usłyszanego polecenia do fragmentu obrazka, klikaniu na odpowiednią bańkę, dopasowaniu wyrazów do odpowiedniej kategorii oraz usłyszeniu pytania do obrazka, a następnie wybrania odpowiedniej odpowiedzi.

Najprzyjemniejszą funkcją jest uzyskanie natychmiastowego sprawdzenia odpowiedzi. Jest to zarazem bardzo skuteczna technika pomagająca  przyswoić materiał. W takim razie jak uzyskać bezpłatny dostęp do Online Practice z NGL?

Online Practice od NGL: Jak uruchomić dostęp?

1️⃣ Przygotuj Access Code. Znajdziesz go na wewnętrznej stronie okładki zeszytu ćwiczeń (Workbook) w postaci zdrapki.

online practice zdrapka access code

2️⃣ Wejdź na stronę https://learn.eltngl.com/ i kliknij na przycisk Register.

learn eltngl rejestracja

3️⃣ W pierwszym polu wpisz Access Code z zeszytu ćwiczeń, a potem naciśnij na przycisk Need a course key?

learn eltngl access code

4️⃣ Na nowej stronie wybierz region EMEA oraz rodzaj kursu, a następnie zaznacz i skopiuj kod odpowiedniego poziomu.

NGL Online practice course code

5️⃣ Wróć do poprzedniej karty w przeglądarce i wklej kod w miejsce Course Code.

NGL Online practice access code course code

6️⃣ Pojawi się teraz dalsza część formularza, w której trzeba kolejno uzupełnić:

  • imię dziecka
  • nazwisko dziecka
  • adres mejlowy rodzica
  • wymyśloną przez siebie nazwę użytkownika (koniecznie ją sobie zapisz)
  • wymyślone hasło (również koniecznie zapisz) i to dwa razy

Na końcu zaznacz dwie zgody (Warunki Użytkowania oraz Polityka Prywatności) oraz (w końcu!) naciśnij przycisk Register, aby zakończyć rejestracje. Brawo! Zarejestrowałeś swoje dziecko 😃

NGL Online practice dane do rejestracji

7️⃣ Teraz wystarczy się zalogować poprzez naciśnięcie u góry ekranu przycisku Sign in, a potem wpisanie (wymyślonych wcześniej) nazwy użytkownika i hasła. Zatwierdzamy przyciskiem Sign in poniżej.

NGL Online practice logowanie

8️⃣ Gratulacje! 🎉Przed naszymi oczami ukazuje się strona główna kursu (w tym przypadku Our World Starter). Teraz nasz młody uczeń może przejść do odpowiedniego działu i trzaskać ćwiczenia 😉

NGL Online practice strona główna kursu

Jak korzystać?

Po rejestracji wystarczy wejść na stronę https://learn.eltngl.com/ i po kliknięciu na przycisk Sign in, się zalogować. Do Twojej dyspozycji (a raczej dla Twojego dziecka) dostępny jest cały wachlarz ćwiczeń z całego kursu.

Zawartość kursu jest podzielona na pojedyncze rozdziały i sekcje powtórzeniowe. Można je rozwiązywać w dowolnej kolejności, a każde z nich jest podzielone na małe, łatwe do ogarnięcia części, np. poniżej widać ćwiczenia polegające na ułożeniu wydarzeń z historyjki w odpowiedniej kolejności oraz dopasowanie wyrazów do obrazków ze szczególnym uwzględnieniem pisowni.

Image
Image

Jeśli nie masz stabilnego dostępu do internetu, możesz pobrać aplikację o nazwie Online Practice – NGL. Po jej pobraniu wystarczy, że się zalogujesz danymi podanymi w trakcie rejestracji (powyżej): nazwą użytkownika i hasłem. Dzięki temu uzyskasz dostęp do wszystkich treści bez konieczności stałego dostępu do sieci.

Aplikację na telefony z systemu Android można pobrać ze sklepu Google Play. Wymagania to system Android 8.0 lub wyższy.

Aplikację na iPhone'a i iPada można pobrać ze sklepu AppStore. Wymagania to system iOS 12.0 lub wyższy.

A kiedy Twoje dziecko spędzi już trochę czasu na wykonywaniu ćwiczeń, można spojrzeć na kartę Progress (postępy). Jest ona dostępna w dwóch widokach: dla dzieci (poniżej po lewej) oraz dla dorosłych (poniżej po prawej):

online practice ngl postępy ucznia
online practice ngl widok rodzica

Podsumowanie

W 2020 roku dzieci spędzają mnóstwo czasu przed ekranem komputera, tabletu lub komórki. Dlatego nie zmuszamy do korzystania z tej dodatkowej opcji. Z drugiej strony, na przełomie roku 2020 i 2021 dzieci mają 4 tygodnie wolnego czasu od nauki i jeśli w tym czasie będą choć trochę korzystać z elektroniki, niech będzie to coś, co przyda im się przez następne dziesięciolecia.

Dlatego weź do ręki ćwiczenia (Workbook) z serii Our World (drugie wydanie), zdrap kod i zarejestruj się na learn.eltngl.com. Kiedy poczujesz, że nadeszła odpowiednia chwila, pozwól dziecku spędzić wartościowy czas z angielskim. 

W tej chwili nie ma jeszcze żadnych komentarzy, bo chcemy, abyś TY był pierwszy. Napisz coś!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.