Informacje na tej stronie zaktualizowano 01 września 2022.Zasady prowadzenia zajęć w trakcie pandemii obecnie NIE OBOWIĄZUJĄ.

Informacje na tej stronie zaktualizowano 01 września 2022.

Zasady prowadzenia zajęć w trakcie pandemii

Procedury dotyczące profilaktyki i przeciwdziałania chorobie COVID-19 w CJO EFFEKT

W Centrum Języków Obcych EFFEKT dbamy przede wszystkim o 3 rzeczy:

 • skuteczną naukę
 • przyjemną naukę
 • bezpieczną naukę

Każdy z tych aspektów jest równie ważny, dlatego na tej stronie, którą teraz czytasz podajemy aktualne zasady działania naszej szkoły jeśli chodzi o prowadzenie zajęć i funkcjonowanie szkoły w cieniu pandemii COVID-19. Oto spis treści:

 • forma zajęć
 • korzystanie z zajęć stacjonarnych
 • funkcjonowanie sekretariatu
 • przebywanie w częściach wspólnych
 • przyprowadzanie i odbieranie dzieci

Formy zajęć

Dostępne są trzy formy zajęć:

 • stacjonarne
 • mieszane (hybrydowe)
 • zdalne (wideokonferencyjne)

Na zajęcia stacjonarne wszyscy kursanci przychodzą na lekcje do nas do szkoły.  Oczywiście, na zajęcia stacjonarne można przychodzić tylko będąc zdrowym (bez gorączki, kaszlu, itp) i nie przebywając na kwarantannie lub izolacji. Zajęcia stacjonarne są zawsze prowadzone dla grup dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (od 3 do 7 lat): w tych grupach nauka zdalna nie jest możliwa.

Zajęcia zdalne odbywają się wtedy kiedy cała grupa i lektor łączy się przez Panel Kursanta, aby dołączyć do zajęć wideokonferencyjnych. Panel Kursanta jest zintegrowany z platformą Zoom i tam odbywają się lekcje. Nagraliśmy krótkie filmy wideo pokazujące jak po raz pierwszy dołączyć do takiej lekcji, korzystając z komputera lub telefonu/tabletu.

Zajęcia hybrydowe to mieszanka powyższych dwóch rodzajów: część osób przychodzi na zajęcia do szkoły, a część osób loguje się na zajęcia poprzez Panel Kursanta.

Korzystanie z zajęć stacjonarnych

Przychodzenie na zajęcia i wychodzenie z nich. Prosimy o przychodzenie do szkoły najwcześniej 5 minut przez zajęciami i opuszczenie go najpóźniej 5 minut po skończeniu zajęć. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego tłoku w korytarzu.

Zakrywanie ust i nosa w trakcie zajęć. Bardzo prosimy wszystkich uczniów również o noszenie maseczek w trakcie zajęć. Dzięki temu zminimalizujemy możliwość zarażenia się chorobami zakaźnymi i zadbamy o swoje bezpieczeństwo emocjonalne.

Funkcjonowanie sekretariatu

Od 19 października 2020 do odwołania zawieszamy stałe godziny pracy sekretariatu. W celu zawarcia umowy, zmiany terminów zajęć, pytań, prosimy o kontakt zdalny poprzez:

Istnieje możliwość załatwienia sprawy stacjonarnie, ale prosimy wcześniej o umówienie spotkania wysyłając SMSa lub dzwoniąc pod numer 0048 691 20 40 31.

Przebywanie w częściach wspólnych

Części wspólne szkoły to korytarz (hol). Bardzo prosimy osoby, które są niezaszczepione o zakrywanie ust i nos. Jeśli nie jest to absolutnie konieczne, bardzo prosimy o nie przebywanie w nim.

Przyprowadzanie i odbieranie dzieci

Dzieci do 7 roku życia włącznie. Rodzic może przyprowadzić dziecko do drzwi CJO EFFEKT (na 1 piętrze), w holu na dzieci będą czekały lektorki, które zaprowadzą dzieci do sal. Po zajęciach lektorki pomogą młodszym dzieciom się ubrać, rodzic będzie mógł odebrać dzieci z holu szkoły. Bardzo prosimy o w miarę możliwości sprawne odbieranie dzieci.

Dzieci od 8 roku życia włącznie. Jeśli dzieci są wystarczająco samodzielne, prosimy, aby wchodziły na 1 piętro same (bez rodziców).