warto uczyć się w szkole językowej
motywacja
/
Michał A. Nowakowski

Opublikowano:  27 listopada 2022
Zaktualizowano: 29 listopada 2022
Ilość komentarzy: 0

Skomentuj artykuł

6 powodów, dla których warto uczyć się w szkole językowej

Czy można nauczyć się języka samemu? Czy trzeba chodzić do szkoły językowej? Czy nauka w szkółce językowej ma sens?

Czy warto uczyć się w szkole językowej?

Przecież niektóre osoby nauczyły się mówić w języku obcym po wyjeździe za granicę i nigdy nie chodziły na żaden kurs! W dzisiejszych czasach można nauczyć się języka online lub za pomocą aplikacji w telefonie. To wszystko prawda. W takim razie dlaczego tak wiele osób wybiera naukę w szkole językowej? Jakie wynikają z tego korzyści? Przeczytaj 6 powodów, dla których warto uczyć się w szkole językowej:

Powód nr 1: Gotowy przepis na nauczenie sie języka

Samemu (zwłaszcza ucząc się pierwszego języka obcego) trudno określić czego należy się nauczyć najpierw i w jakiej kolejności. Wydając pieniądze na kurs, uczniowie płacą za gotowy przepis na naukę języka: określenie poziomu, wprowadzenie odpowiednich struktur i wyrazów w najlepszej kolejności, równomierne ćwiczenie sprawności językowych. Lekcje prowadzi wykwalifikowany lektor podając materiał w systematyczny i logiczny sposób, dzięki czemu kursanci nie tracą czasu na znalezienie odpowiedniej drogi do sukcesu.

ścieżki rozwoju językowego

Czy Twoja szkoła lub system nauki ma gotowy plan rozwoju językowego? My mamy nawet dwa (dla dzieci/młodzieży oraz dla dorosłych).

Powód nr 2: Motywujące otoczenie

My, ludzie, jesteśmy leniwi. Potrzebujemy zewnętrznych bodźców: dat zajęć, zasad, zadań domowych. Inaczej ciężko się zmotywować do długofalowego działania. Dzięki chodzeniu na zajęcia w szkole językowej, kursanci otaczają sie środowiskiem, które wspiera ich postanowienie do uczenia się. Innymi słowy, "płacą" za zewnętrzną motywację do nauki.

Powód nr 3: Osiągnięcie realistycznych celów językowych

certyfikat: warto uczyć się w szkole językowej

Jeśli do pracy lub nauki potrzebujesz potwierdzenia swoich umiejętności językowych za pomocą egzaminu, możesz "oddelegować" przygotowanie się do takiego testu szkole językowej, która zadba o przećwiczenie odpowiednich zagadnień gramatycznych i leksykalnych oraz "przewałkowanie" wszystkich typów zadań występujących na egzaminach.

A egzaminy Cambridge możesz zdawać u nas, a potem "chwalić się" takim osiągnięciem 😉

Powód nr 4: Pobudzanie wewnętrzej motywacji

Nauka staje się jeszcze łatwiejsza, gdy słuchacz ma wewnętrzną motywację. Ten rodzaj motywacji jest pobudzany przez informacje zwrotne, uczucie odkrywania nowych rzeczy i mierzalne rezultaty. Pojawia się, gdy sprawia nam przyjemność sama czynność uczenia się. Tego wszystkiego możesz doznać podczas spędzania czasu ze znajomymi z grupy (no i z nauczycielem!).

Powód nr 5: Lektorzy

Nauczyciel jest swojego rodzaju autorytetem, który już osiągnął cel edukacyjny kursanta, więc wie jak go osiągnąć. Ponadto, lektor dopasowuje i zmienia program nauczania do indywidualnych potrzeb i predyspozycji słuchacza lub grupy. Co więcej, bardzo dobry nauczyciel wzmacnia pozytywne nastawienie do nauki i poczucie pewności w posługiwaniu się językiem obcym.

Kiedy kursanci kochają lektorów 🥰  

warto uczyć się w szkole językowej

Powód nr 6: Rozrywka

Nauka języka obcego może być zabawą! Aby spędzić czas z wartościowymi ludźmi, nie trzeba iść do kina, pubu lub na dyskotekę - można też pójść na zajęcia do szkoły językowej! Na lekcjach poznajesz nowe osoby, nową kulturę i nowe sposoby na życie. Chociaż uczestnicy zajęć mogą mieć różne powody uczenia się języka, łączy ich jedno: podoba im się sam proces uczenia się.

⬇️ Zdjęcie poglądowe. Podobieństwo do jakichkolwiek osób lub rzeczywistych zdarzeń jest niezamierzone i zupełnie przypadkowe 🤫

warto uczyć się w szkole językowej

Czy warto uczyć się w szkole językowej?  TAK!

Wypisałem sześć powodów dla których warto uczyć się w szkole językowej:

 1. gotowy przepis na sukces
 2. motywacja zewnętrzna
 3. konkretne i mierzalne cele
 4. motywacja wewnętrzna
 5. przewodnicy i mentorzy
 6. dobre relacje

Co oczywiste staramy się tak organizować kursy w Centrum Języków Obcych EFFEKT, aby je wszystkie było wyraźnie widać. Może rzucisz okiem na oferowane przez nas kursy?

A co Ciebie pobudza do nauki? Jeśli uczysz się w szkole językowej, który powód jest dla Ciebie najważniejszy? Koniecznie daj znać w komentarzu poniżej ⬇️

Nigdy nie leciałeś samolotem?

Słabo (lub w ogóle nie) mówisz po angielsku?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy ebooka, który zawiera

52 najczęściej używane zwroty w języku angielskim!

Na pewno przydadzą Ci się one podczas zagranicznych podróży. Czego dokładnie się nauczysz z naszego ebooka? Dzięki temu przewodnikowi będziesz w stanie swobodnie:

 • poruszać się po lotnisku 🛩️
 • zamówić posiłek w restauracji 🍝
 • wynająć samochód 🚗
 • poprosić o pomoc 🛟
 • zameldować się w hotelu 🏨

Kliknij przycisk obok, aby kupić 28-stronnicowy Niezbędnik Początkującego Podróżnika, który uratuje Ci skórę podczas zagranicznego wyjazdu:

Jeśli ten artykuł dał Ci jakąś wartość, to podziel się nim w mediach społecznościowych lub przez mejla:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.