online practice NGL
pomoce naukowe
/
Michał A. Nowakowski

Opublikowano:  23 grudnia 2020
Zaktualizowano: 16 października 2023
Ilość komentarzy: 0

Skomentuj artykuł

Spark: Jak korzystać z ćwiczeń od wydawnictwa NGL

Platforma Spark, czyli Online Practice od NGL: dowiedz się jak korzystać z ćwiczeń online od National Geographic Learning oraz jak się zarejestrować. Skąd wziąć Access Code oraz Course Course?
DARMOWE gry i ćwiczenia online do nauki angielskiego dla Twojego dziecka. Sprawdź jak je uruchomić.
Image

Spark, czyli Online Practice NGL

Jak zapewne wiesz na wielu kursach w CJO EFFEKT, korzystamy z  podręczników National Geographic Learning. A jeśli Twoje dziecko uczy się z podręczników Imagine lub Look tego wydawnictwa, to wiedz, że otrzymujesz oprócz papierowych materiałów, jeszcze ćwiczenia online do samodzielnej nauki. Są one dostępne na platformie Spark (po angielsku to iskra). Co to za ćwiczenia online? Co zawierają? Jak z nich bezpłatnie korzystać?

Co to jest?

Krótko mówiąc, to zbiór ćwiczeń i gier językowych towarzyszących nowszym podręcznikom NGL. Dzięki nim można samodzielnie ćwiczyć słuchanie, pisanie, czytanie oraz słownictwo i gramatykę. Są one dokładnie dopasowane do rozdziałów z podręcznika i ćwiczeń, dzięki czemu w przyjemny sposób utrwalają one materiał opanowywany na lekcji.

national geographic learning online practicenational geographic learning online practice
national geographic learning online practicenational geographic learning online practice

Na zdjęciach powyżej można zauważyć niektóre ćwiczenia z poziomu Starter (dla 1 klasy szkoły podstawowej). Polegają one na przesunięciu usłyszanego polecenia do fragmentu obrazka, klikaniu na odpowiednią bańkę, dopasowaniu wyrazów do odpowiedniej kategorii oraz usłyszeniu pytania do obrazka, a następnie wybrania odpowiedniej odpowiedzi.

Najprzyjemniejszą funkcją jest uzyskanie natychmiastowego sprawdzenia odpowiedzi. Jest to zarazem bardzo skuteczna technika pomagająca  przyswoić materiał. W takim razie jak uzyskać bezpłatny dostęp do platformy Spark?

Spark: Jak uruchomić dostęp?

1️⃣ Przygotuj Access Code. Znajdziesz go na wewnętrznej stronie okładki 1) podręcznika ucznia (Student's Book) jeśli korzystasz z podręczników Imagine lub 2) zeszytu ćwiczeń (Workbook) jeśli korzystasz z podręczników Look . Ma on  postać zdrapki.

Image

2️⃣ Wejdź na stronę https://learn.eltngl.com/ i kliknij na przycisk Register.

learn eltngl rejestracja

3️⃣ W pierwszym polu wpisz Access Code z zeszytu ćwiczeń, a w drugim wpisz Course Key, który został przekazany przez naszego lektora. Kliknij następnie na przycisk Submit.

Image

4️⃣ Pojawi się teraz dalsza część formularza, w której trzeba kolejno uzupełnić:

  • imię dziecka
  • nazwisko dziecka
  • adres mejlowy rodzica
  • wymyśloną przez siebie nazwę użytkownika (koniecznie ją sobie zapisz)
  • wymyślone hasło (również koniecznie zapisz) i to dwa razy

Na końcu zaznacz dwie zgody (Warunki Użytkowania oraz Polityka Prywatności) oraz (w końcu!) naciśnij przycisk Register, aby zakończyć rejestracje. 

NGL Online practice dane do rejestracji

5️⃣ Brawo! Zarejestrowałeś swoje dziecko 😃

Image

6️⃣ Teraz wystarczy się zalogować poprzez naciśnięcie u góry ekranu przycisku Sign in, a potem wpisanie (wymyślonych wcześniej) nazwy użytkownika i hasła. Zatwierdzamy przyciskiem Sign in poniżej.

NGL Online practice logowanie

7️⃣ Gratulacje! 🎉Przed naszymi oczami ukazuje się strona główna kursu (w tym przypadku Our World Starter). Teraz nasz młody uczeń może przejść do odpowiedniego działu i trzaskać ćwiczenia 😉

NGL Online practice strona główna kursu

Jak korzystać?

Po rejestracji wystarczy wejść na stronę https://learn.eltngl.com/ i po kliknięciu na przycisk Sign in, się zalogować. Do Twojej dyspozycji (a raczej dla Twojego dziecka) dostępny jest cały wachlarz ćwiczeń z całego kursu.

Zawartość każdego kursu jest podzielona na pojedyncze rozdziały i sekcje powtórzeniowe. Można je rozwiązywać w dowolnej kolejności, a każde z nich jest podzielone na małe, łatwe do ogarnięcia części, np. poniżej widać ćwiczenia polegające na ułożeniu wydarzeń z historyjki w odpowiedniej kolejności oraz dopasowanie wyrazów do obrazków ze szczególnym uwzględnieniem pisowni.

Image
Image

Jeśli nie masz stabilnego dostępu do internetu, możesz pobrać aplikację o nazwie Online Practice – NGL. Po jej pobraniu wystarczy, że się zalogujesz danymi podanymi w trakcie rejestracji (powyżej): nazwą użytkownika i hasłem. Dzięki temu uzyskasz dostęp do wszystkich treści bez konieczności stałego dostępu do sieci.

Aplikację na telefony z systemu Android można pobrać ze sklepu Google Play. Wymagania to system Android 8.0 lub wyższy.

Aplikację na iPhone'a i iPada można pobrać ze sklepu AppStore. Wymagania to system iOS 12.0 lub wyższy.

A kiedy Twoje dziecko spędzi już trochę czasu na wykonywaniu ćwiczeń, można spojrzeć na kartę Progress (postępy). Jest ona dostępna w dwóch widokach: dla dzieci (poniżej po lewej) oraz dla dorosłych (poniżej po prawej):

online practice ngl postępy ucznia
online practice ngl widok rodzica

Podsumowanie

Kto uwielbia odrabiać zadania domowe? Prawie nikt. taka prawda. Ale nauczenia się języka wymaga powtarzania (jak nauka gry na instrumencie), a dzięki platformie Spark dzieci i młodzież mogą uczyć się przez powtarzanie w atrakcyjny i angażujący sposób.

Dlatego weź do ręki książkę lub ćwiczenia od NGL, zdrap kod i zarejestruj się na learn.eltngl.com. Kiedy poczujesz, że nadeszła odpowiednia chwila, pozwól dziecku spędzić wartościowy czas z angielskim. 

Image

Nigdy nie leciałeś samolotem?

Słabo (lub w ogóle nie) mówisz po angielsku?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy ebooka, który zawiera

52 najczęściej używane zwroty w języku angielskim!

Na pewno przydadzą Ci się one podczas zagranicznych podróży. Czego dokładnie się nauczysz z naszego ebooka? Dzięki temu przewodnikowi będziesz w stanie swobodnie:

  • poruszać się po lotnisku 🛩️
  • zamówić posiłek w restauracji 🍝
  • wynająć samochód 🚗
  • poprosić o pomoc 🛟
  • zameldować się w hotelu 🏨

Kliknij przycisk obok, aby kupić 28-stronnicowy Niezbędnik Początkującego Podróżnika, który uratuje Ci skórę podczas zagranicznego wyjazdu:

Jeśli ten artykuł dał Ci jakąś wartość, to podziel się nim w mediach społecznościowych lub przez mejla:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.